Craig Wright asi opravdu je Satoshi

Celý text Andersenova příspěvku:

Věřím, že Craig Steven Wright je tvůrcem Bitcoinu.

Před několika týdny jsem letěl do Londýna, abych se setkal s doktorem Wrightem. Po počáteční konverzaci jsem byl přesvědčen, že je docela pravděpodobné, že jde o osobu se kterou jsem komunikoval v roce 2010 a začátkem roku 2011. Po dalším čase co jsem s ním strávil jsem přesvědčený, že Craig Wright je mimo jakoukoliv pochybnost Satoshi.

Část tohoto času byl stráven pečlivým kryptografickým ověřováním zpráv podepsaných klíči, které měl mít pouze Satoshi. Ale už před tím než jsem byl svědkem toho, jak byly klíče podepsány a ověřeny na důvěryhodném počítači, byl jsem si docela dost jistý, že sedím oproti otci Bictoinu.

Během našeho setkání jsme viděl člověka vyhraněných názorů, brilantního, soustředěného, štědrého a hledajícího soukromí. Taková osobnost odpovídá tomu, s jaký byl Satoshi před šesti lety. Wright vysvětlil mnoho záhad, včetně toho proč tehdy zmizel a čím se zabýval od roku 2011. Budu ale respektovat soukromí pana doktora Wrighta a nechám ho rozhodnout jak velkou část svého příběhu chce sdílet se světem.

Rádi vytváříme hrdiny, ale také je podle všeho rádi nenávidíme, pokud neodpovídají nějakému nedostižnému ideálu. Bylo by lepší, kdyby Satoshi Nakamoto bylo kódové jméno projetku NSA, nebo umělá inteligence seslaná z budoucnosti postrčit vývoj našich primitivních peněz, ale to on není. Je nedokonalým člověkem zrovna jako my ostatní. Doufám, že zvládne ingorovat bouři, kterou jeho oznámení vyvolá a že bude pokračovat v tom co má rád – v učení se, vyvoji a inovacích.

Jsem velmi šťastný, že mohu říci, že jsem si s ním potřásl rukou a poděkoval mu za to, že světu daroval Bitcoin.

Edit: S odstupem času to vypadá, že Andersen je důvěřivý dobrák, který naletěl podvodníkovi.